OGŁOSZENIE !

OGŁOSZENIE ! Środa, 11 grudnia 2019 Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego na „NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY” odbędzie się 15 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej podczas Kiermaszu Charytatywnego dla Lenki Kożuch.

Andrzejki na świetlicy szkolnej

Andrzejki na świetlicy szkolnej Wtorek, 10 grudnia 2019 „Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych…”

Przeciwko przemocy!

Wtorek, 10 grudnia 2019 W dniu 26 listopada 2019 r. uczniowie klas 5 - 8 brali udział w zajęciach profilaktycznych. Tematyka zajęć dotyczyła przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, odpowiedzialności prawnej nieletnich, zagrożeń wynikających z zachowań ryzykownych. Spotkania prowadził Pan Dariusz Krzywizna- doświadczony policjant i profilaktyk. W tym samym dniu klasa 7 brała udział w warsztatach z terapeutą Katarzyną Walczewską z ośrodka "Odzyskaj siebie ", które także poruszały problem przemocy rówieśniczej oraz jej skutków.

"Powiedz mi bez słów..."

Wtorek, 10 grudnia 2019 W czwartek 5 grudnia 2019 r. uczniowie klas 5 uczestniczyli w pantomimie- etiudzie przygotowanej przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach dotyczącej wrażliwość na osoby niepełnosprawne. W spektaklu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy wykazali się niezwykłym talentem artystycznym. Przed spektaklem uczniowie uczestniczyli w zajęciach poruszających tematykę problemów związanych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Akcja charytatywna "Świąteczna paczka "

Akcja charytatywna Wtorek, 10 grudnia 2019 Do 13 grudnia zbieramy dary dla osób potrzebujących z terenu gminy Oświęcim. Zbieramy produkty spożywcze trwałe, chemię gospodarczą, kosmetyki, słodycze, ręczniki, pościel, środki higieny. Zachęcamy do włączenia się! Dary można przynosić do szkoły do Wychowawców, Pedagoga szkolnego, Pani Barbary Gabryś. Liczymy na serce i hojność!

Dzień Pluszowego Misia z przedszkolakami

Dzień Pluszowego Misia z przedszkolakami Środa, 27 listopada 2019 25 listopada był wyjątkowo milutki dzień – Dzień Pluszowego Misia. A uczennice klasy 7 udały się z wizytą do pobliskiego przedszkola.

Nasza szkoła – Szkołą z Prawami Dziecka

Nasza szkoła – Szkołą z Prawami Dziecka Środa, 27 listopada 2019 Od kilku już lat jesteśmy aktywnymi uczestnikami Klubu Szkół UNICEF. 30. Rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka była okazją do kilku aktywności w naszej placówce.

Z wizytą na Olimpie

Z wizytą na Olimpie Środa, 27 listopada 2019 Okazuje się, że podróże w czasie są możliwe. Dzięki aktorom z Pro-Art-Krak uczniowie klas V – VIII przenieśli się do czasów bogów i herosów greckich.

Mózg na szóstkę

Mózg na szóstkę Środa, 27 listopada 2019 Szkoła, dieta, zdrowe jedzenie, oceny – co łączy te zagadnienia? Uczniowie – tu chodzi o ich zdrowie. Dlatego w naszej szkole zagościł dietetyk.

Dziękujemy w imieniu zwierząt

Dziękujemy w imieniu zwierząt Wtorek, 26 listopada 2019 Dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętne dobro zwierząt, zwłaszcza tych chorych, porzuconych i bezdomnych. Dzięki Państwa życzliwości i hojności zebraliśmy bardzo dużo darów dla zwierząt ze schroniska w Oświęcimiu. Do podziękowań dołącza się również Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Autor: Szkolne Koło Wolontariatu

archiwum wiadomości