Laboratoria przyszłości w naszej szkole!

Laboratoria przyszłości w naszej szkole! Piątek, 9 grudnia 2022 8 grudnia odbyło się w naszej szkole szkolenie dla rady pedagogicznej z obsługi okularów VR. Od tej pory zajęcia z wykorzystaniem okularów na stałe zagościły w naszej szkole na zajęciach z różnych przedmiotów. Sprzęt w ilości 12 szt. został zakupiony w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Wirtualna rzeczywistość dostarcza uczniom niezapomnianych wrażeń.

Pierwsze zajęcia z laboratorium przyszłości

Pierwsze zajęcia z laboratorium przyszłości Wtorek, 20 grudnia 2022 Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości odbyły się na zajęciach rozwijających z chemii. Uczniowie podglądali budowę atomów poszczególnych pierwiastków, przypominali sobie podstawowe elementy budowy atomów.

Okulary VR w akcji

Okulary VR w akcji Poniedziałek, 16 stycznia 2023 Kolejne zajęcia z wykorzystaniem okularów VR na lekcji biologii w klasie V. Uczniowie utrwalali wiadomości dotyczące budowy komórki. Podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka wykorzystaliśmy również mobilny sprzęt nagłośnieniowy.

Dookoła świata z #Laboratorium Przyszłości

Dookoła świata z #Laboratorium Przyszłości Poniedziałek, 6 lutego 2023 Podczas kolejnych zajęć rozwijających uczniowie powędrowali uczniowie oglądali Chiński Mur, Wulkan Irlandzki, zwiedzali Dubaj, Londyn, Paryż. Zaglądali też w głąb oceanu i przyglądali się z bliska pływającym rekinom. Uczniowie byli zachwyceni, z niecierpliwością czekają już na kolejne zajęcia.

Dni Otwarte szkoły z rozszerzoną rzeczywistością

Dni Otwarte szkoły z rozszerzoną rzeczywistością Poniedziałek, 27 marca 2023 W marcu wykorzystaliśmy mobilny system audio do przygotowania cyklu zajęć Wielokulturowy zawrót głowy integrujący uczniów polskich z ukraińskimi w środowisku lokalnym. Odbyły się również kolejne zajęcia świetlicowe dla klas I-III, podczas których dzieci odbywały wirtualne spacery po nieznanych lądach, safari oraz w kosmosie. Nasz nowy sprzęt został również zaprezentowany podczas Dnia Otwartego Szkoły.

# Ewolucja

# Ewolucja Niedziela, 30 kwietnia 2023 W kwietniu uczniowie klas ósmych podejmowali temat ewolucji człowieka z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Podczas uroczystości szkolnej z okazji 9 rocznicy kanonizacji Jana Pawła II wykorzystano sprzęt audio do uświetnienia akademii.

Głębie oceanów

Głębie oceanów Poniedziałek, 29 maja 2023 Podczas obchodów Świąt Majowych uczniowie skorzystali ze sprzętu nagłośnieniowego. Natomiast uczniowie klasy IV podczas pierwszego kontaktu z okularami na zajęciach mogli wirtualnie oglądać materiały udostępnione przez nauczyciela. Zaglądali w głąb oceanu, by obejrzeć rafy koralowe, spacerowali po wulkanie, podróżowali po różnych zakątkach świata. Byli bardzo zainteresowani najdalszymi zakątkami.

Zorza polarna z goglami VR

Zorza polarna z goglami VR Środa, 14 czerwca 2023 W czerwcu podczas Festynu rodzinnego oraz pikniku integracyjnego z osobami niepełnosprawnymi zorganizowanego przez Szkolny Wolontariat wykorzystano sprzęt nagłaśniający. Natomiast podczas kolejnych zajęć świetlicowych w ramach programu edukacyjnego Z ekologią na Ty uczniowie nurkowali z rekinami, spacerowali po dnie oceanów, odbyli podróż w kosmos, oglądali zorze polarne.

Chemia 3D

Chemia 3D Czwartek, 23 listopada 2023 9 listopada uczniowie klasy VII uczestniczyli w lekcji chemii wykorzystując okulary VR.

Wirtualna biologia

Wirtualna biologia Czwartek, 23 listopada 2023 Klasy V a i V b oglądały komórki zwierzęce, roślinne i bakteryjne wykorzystując technologię VR. Wybrali się w podróż do wnętrza komórek, aby zgłębić swoją wiedzę na temat ich budowy. Byli zachwyceni takim utrwaleniem wiadomości.

archiwum wiadomości

GALERIA