Odblaskowa wycieczka do Krakowa

Powoli szkolną tradycją stają się wycieczki do Krakowa. Co roku staramy się pokazać naszym uczniom gród Kraka w innej odsłonie. Pomaga nam w tym Grupa Aktywni, która oferuje atrakcyjne pakiety wycieczkowe.

W tym roku jednak wycieczka była wyjątkowa, bo odblaskowa. Nasze dzieciaki rozświetliły kamizelkami krakowski rynek, zwracając na siebie uwagę zarówno mieszkańców, jak i innych turystów, którzy z uśmiechem patrzyli na naszą roześmianą gromadę. Oczywiście nie zabrakło wspólnego zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Ta akcja to kolejne działania w ramach „Odblaskowej szkoły”, staramy się pokazywać tę inicjatywę, gdzie się da. Odblaskowe kamizelki sprawiały, że byliśmy  widoczni i na pewno nie zgubilibyśmy w tłumie turystów. Dzieci zwróciły uwagę, że to kolejny powód, aby używać odblasków.

Tegoroczna wizyta w Krakowie zaprowadziła nas do Galerii Malarstwa Polskiego w Sukiennicach. Pani przewodnik, Renata Osowska w sposób niezwykle ciekawy i kreatywny przeprowadziła nas przez sale muzealne. Nie było to standardowe zwiedzanie, gdyż dzieci po drodze rozwiązywały kolejne zagadki i odpowiadać na pytania pani przewodnik, np. odnaleźć na obrazie „Hołd pruski” osobę, która ma rysy Jana Matejki. I udało się to większości!! Kolejnym zadaniem był test, w którym rozwiązywali krzyżówki, odnajdywali poszczególne elementy obrazów, wpisując w karty prac tytuły i autorów dzieł.

Po zwiedzaniu galerii pojechaliśmy na kręgle, gdzie dzieciaki szalały na torach bowlingowych. Potem zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

 

 

Tagi

GALERIA