PORĘBA WIELKA ŚWIECI PRZYKŁADEM!!! Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych - włączamy się w akcje w ramach wolontariatu, jesteśmy kreatywni!

W naszej małej, ale wielkiej sercem podstawówce, od wielu lat dbamy o bezpieczeństwo, prowadzimy wolontariat na rzecz ludzi i zwierząt, propagujemy ideę dbania o środowisko naturalne i promujemy to, co ważne dla zdrowia i życia. W tym roku dwoma głównymi tematami naszych działań jest bezpieczeństwo na drogach i szeroko rozumiany wolontariat.

Te dwie idee udało się połączyć w czasie uczestnictwa w festynie rodzinnym ph. „Razem możemy więcej” organizowanym 1 października br. przy przedszkolu w Zaborzu na rzecz Krzysztofa Węgrzyna ze Stawów Grojeckich, gdzie oprócz włączenia się w akcję wolontariatu, uczniowie porębskiej szkoły propagowali ideę noszenia odblasków. W obie akcje włączyli się także rodzice uczniów, za co serdecznie im dziękujemy. W ramach udziału w konkursie „Odblaskowa szkoła”, uczniowie klasy szóstej zaprojektowali plakaty i ulotki reklamowe, mające na celu zachęcanie do noszenia odblasków, w klasie piątej dzieci uczyły się i bawiły projektując odblaskowe ubrania na każdą okazję, zaś uczniowie klasy czwartej zachęcali do przestrzegania przepisów i wdrażali potrzebę znajomości znaków drogowych wykonując „Pana Stop”.

Uczniowie klasy IIIb wspólnie z wychowawcą i rodzicami zorganizowali „odblaskowe ognisko”. Jak sama nazwa wskazuje, cała klasa ubrana była w kamizelki odblaskowe i każdy z uczestników doskonale wiedział, jak należy zachować się w czasie palenia otwartego ognia. Były zabawy na świeżym powietrzu i wspólne pieczenie a następnie jedzenie kiełbasek. Każde z prowadzonych przez uczniów, nauczycieli i rodziców działań jest niezwykle ważne, dlatego serdecznie zapraszamy do brania w nich czynnego udziału. Pamiętajmy - ile serca damy innym, tyle do nas wróci… a może i więcej niż się spodziewamy.

 

 

GALERIA