Projekt Razem w klasie

Projekt Razem w klasie Czwartek, 22 września 2022 Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym, wspierającym integrację dzieci z Ukrainy - Razem w klasie. Fundacji Szkoła z klasą. Projekt wspiera nauczycieli i dyrektorów w pracy z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Projekt „Z ekologia na ty”

Projekt „Z ekologia na ty” Niedziela, 18 września 2022 W tym roku szkolnym będziemy realizować zadania ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”. Podstawowym celem projektu jest uwrażliwienie młodego człowieka na problemy środowiska naturalnego, doskonalenie umiejętności samodzielnego poznawania zjawisk przyrodniczych, obserwacji i formułowania wniosków. Będziemy wykonywać zadania dotyczące otaczającej przyrody oraz pokazywać metody na życie w zgodzie z naturą

Dzieje się w naszej szkole!

Dzieje się w naszej szkole! Niedziela, 18 września 2022 W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Europa i ja”. Celem projektu jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, zdobywanie informacji na temat kultur innych państw. Uczestnicy projektu będą poznawać symbole narodowe wybranego kraju, poznawać zwierzęta i rośliny znajdujące się tam, słuchać muzyki charakterystycznej dla tego państwa. Będą również zapoznawać się z europejską kuchnią, tradycją i zwyczajami. Poprzez zabawę będą wykonywać zadania dotyczące wybranego przez grupę państwa europejskiego.

"Plon, niesiemy plon..."

Środa, 7 września 2022 14.08.2022 odbyły się Dożynki w Porębie Wielkiej. Tradycyjnie dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników za trudy pracy na roli, za ogromny wysiłek i poświęcenie.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego Czwartek, 1 września 2022 "Chcę wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka, żeby było tyle piątek ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze. Żeby w szkole było milej, niż nad rzeką, niż nad morzem." - tymi słowami starsi uczniowie powitali pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę.

WITAJ SZKOŁO !!!

WITAJ SZKOŁO !!! Środa, 31 sierpnia 2022 Już jutro rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Informacja dla rodziców pierwszoklasistów

Informacja dla rodziców pierwszoklasistów Sobota, 27 sierpnia 2022 W załączniku znajduje się lista uczniów przydzielonych do dwóch oddziałów klas pierwszych SP Poręba Wielka. Przypominamy, że próba przed ślubowaniem odbędzie się w poniedziałek 29 sierpnia o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej szkoły.

Wyprawka pierwszoklasisty

Wyprawka pierwszoklasisty Piątek, 15 lipca 2022 Szanowni Rodzice, w załączniku zamieszczamy listę z wyprawką dla przyszłych pierwszoklasistów.

Żółte żonkile

Żółte żonkile Piątek, 15 lipca 2022 Nigdy nie mów, że idziesz ostatnią drogą to hymn walczącego getta. Mieliśmy go okazję wysłuchać podczas uroczystości upamiętniającej 79 rocznicę wybuchu powstania Żydów w getcie warszawskim. Powstanie wybuchło 19 kwietnia 1943r. gdy hitlerowskie oddziały wkroczyły do getta, aby ostatecznie dokonać jego likwidacji. To wśród żydowskiej młodzieży narodziła się myśl, by godnie umierać z podniesioną głową.

Koniec roku - witajcie wakacje

Koniec roku - witajcie wakacje Czwartek, 7 lipca 2022 Uroczyście, radośnie, ale i z łezką wzruszenia zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022.

archiwum wiadomości