Festyn Rodzinny, czyli zabawa dla dużych i małych.

W sobotnie popołudnie dnia 30 maja 2015 r. przy Szkole Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Z rodziną jak w bajce". W przygotowanie imprezy aktywnie włączyli się nauczyciele, rodzice oraz wszystkie organizacje działające na terenie sołectwa.

 Zgromadzonych licznie mieszkańców Poręby Wielkiej i okolic oraz zaproszonych gości serdecznie powitała dyrektor szkoły p. Małgorzata Bucka. Następnie rozpoczęły się występy dzieci. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczniowie w „Bajkowym przedstawieniu”. Przed oczami zebranych kolejno pojawiały się postaci ze znanych i lubianych przez wszystkich bajek: „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosi” oraz „Królewny Śnieżki”. Następnie uczennica klasy drugiej Kinga Konik zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Samochwała”, a jej koleżanki i koledzy z klasy zaśpiewali piosenkę „Witajcie w naszej bajce”. Do występów dołączyły również przedszkolaki: Wiktoria Chałupka i Roksana Zielińska – laureatki Gminnego Konkursu Nutka 2015. Nad całością czuwały panie: Aneta Kamusińska, Joanna Gałuszka oraz Sabina Klimczyk.

Po występach najmłodszych swoje umiejętności zaprezentowały dziewczynki ze szkolnego koła tanecznego, zespół Mażoretki VOYAGE z Polanki Wielkiej oraz Klub OYAMA KARATE z Brzeszcz.
Po części artystycznej odbyły się pokazy LKS-u z Poręby Wielkiej, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji z Oświęcimia oraz miejscowej OSP. Dzieci, rodzice, a nawet zaproszeni goście wzięli udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez piłkarzy i strażaków.
Przez cały festyn można było korzystać z wielu atrakcji. Ich różnorodność sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Były darmowe dmuchane zjeżdżalnie zasponsorowane przez Radę Sołecką, degustacja swojskiego smalcu, ubijanie masła oraz pokaz przędzenia na kołowrotku przygotowany przez panie z KGW, loteria fantowa, mini strzelnica, malowanie twarzy, makijaż dla chętnych pań, rysowanie kredą na asfalcie. Chętni mogli skorzystać z możliwości pomiaru ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi. Na wszystkich czekał bufet z pysznymi ciastami, kawą, herbatą i lodami oraz kiełbaską z grilla. 
Podczas imprezy panowała miła, rodzinna i serdeczna atmosfera. Festyn spełnił oczekiwania zarówno organizatorów, jak i uczestników. Należy jednak podkreślić, że jego zorganizowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia  i bezinteresownej pomocy wielu osób i firm.
A są to:
·         Rada Sołecka, Radni i sołtys Poręby Wielkiej p. Maria Brombosz;
·         Wiesława i Stanisław Krawczyk;
·         Firma Bosch Car Service;
·         p. Agnieszka i Sebastian Kulig – sklep AGSE;
·         Firma Konkret – p. Barbara i Krzysztof Wysogląd;
·         Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu;
·         Firma AKSAM – p. Adam Klęczar;
·         Firma DARYMEX Sp.J. Dariusz Gruca i Ryszard Rączka;
·         Sklep jubilerski p. Grażyna Dziubek;
·         Sklep spożywczo – przemysłowy „Jeżyk” p. Nowak;
·         NSZZ Solidarność przy PG Silesia;
·         p. Rafał Roter TANIA PRASA
·         Bank Spółdzielczy w Zatorze;
·         Sklep zoologiczno – wędkarski p. Bogusława Dudkiewicz w Woli;
·         Salon Fryzjersko – Kosmetyczny „Anna” w Polance Wielkiej;
·         Salon fryzjerski „U Gosi” w Grojcu;
·         FHU Maria Karolina Dudzik;
·         GKRPA – p. Sylwia Sajak
oraz rodzice uczniów i nauczyciele. Wszystkim serdecznie dziękujemy!
 
Zapraszamy do galerii zdjęć - Festyn Rodzinny, czyli zabawa dla dużych i małych.
 
 
 
Tagi