„Zielona Szkoła”- niezapomniane chwile.

To już kolejny raz, kiedy to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej, wyjechali na „zieloną szkołę" do Soli w gminie Rajcza.

 13 kwietnia o godzinie 7.30 dzieci z klasy III i IV zebrały się pod szkołą, aby za kilka minut wsiąść do autobusu i wyruszyć w podróż, na którą z niecierpliwością czekali. Dzieci były pod opieką trzech pań: Marii Biela, Barbary Gabryś i Sabiny Klimczyk. Gościliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Soli, gdzie panuje bardzo miła atmosfera i podaje się pyszne posiłki.

Spacery po najbliższej okolicy pokazały wybitne walory klimatyczne, m.in. lecznicze solanki, których dzieci mogły spróbować.
Dużą atrakcją była wizyta w Beskidzkim Centrum Nauki „Naukotechnika” w Świnnej koło Żywca, gdzie odbywały się pokazy z ciekłym azotem.  Następnie spacer po parku w Żywcu i podziwianie siedziby Habsburgów.
Kolejną atrakcją była wycieczka Małą Pętlą Beskidzką, gdzie odwiedziliśmy miejsce, w którym łączą się trzy granice: trójstyk słowacko – czesko - polski. Wycieczka ta pozwoliła nam poznać tradycje ludowe Koniakowa czy Istebnej. Bardzo zachwyciła nas także największa serwetka na świecie, którą mieliśmy okazję zobaczyć.
Dzieci oprócz wycieczek i codziennych zajęć dydaktycznych uczestniczyły w konkursach, turniejach, zabawach na świeżym powietrzu. Sześciodniowy pobyt na „zielonej szkole” dostarczył uczniom wielu nowych doświadczeń.

Do domu wróciliśmy zdrowi i bardzo zadowoleni.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 

Tagi