Dzień otwarty „Dobre maniery - łamią bariery”

Na zaproszenie Dyrekcji i Grona Pedagogicznego do szkoły przybyli rodzice wraz z przyszłymi pierwszoklasistami oraz goście: p. Bernardyna Bryzek - Przewodnicząca Rady Gminy, p. Maria Brombosz – sołtys Poręby Wielkiej, p. Monika Miś - nauczyciel przedszkola i p. Tomasz Mydlarz w podwójnej roli: taty przyszłej pierwszoklasistki i Radnego Gminy.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od krótkiego powitania zebranych przez Panią Elżbietę Kurkowska- zastępcę dyrektora szkoły.  Po nim na scenie pojawili się uczniowie klas IV, którzy zaprezentowali przedstawienie dotyczące savoir vivre,  przygotowane przez panią Karolinę Kolasę-Rusek. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był chór szkolny „Na luzie” prowadzony przez  panią Annę Szarzec. Po części artystycznej przedszkolaki udały się do dalszej wędrówki po murach naszej szkoły. Były pokazy w salach chemicznej i fizycznej, niezwykła lekcja języka angielskiego oraz informatyki, nie zabrakło tańców w sali artystycznej i toru przeszkód w sali gimnastycznej. Dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną, oraz świetlice z magicznym dywanem i dużą ilością zabawek. Zwiedzanie skończyło się w sali edukacji wczesnoszkolnej, na zakończenie interesującej i dynamicznej wędrówki dzieci otrzymały ciastko i soczek zafundowane przez Radę Rodziców Szkoły. Po uśmiechach przedszkolaków można się tylko domyślać, że nasza szkoła przypadła im do gustu. Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję zobaczyć się we wrześniu!