Święto nauczycieli z Gminy Oświęcim

Nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy administracji i obsługi gminnych placówek oświatowych przyjęli podziękowania, gratulacje i życzenia od samorządowców. 12 października w Domu Ludowym w Grojcu miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wójt Smolarek podziękował nauczycielom za pracę pełną pasji i zaangażowania pomimo niesatysfakcjonujących warunków finansowych. Zwrócił uwagę na to, że kilka lat temu wynagrodzenie nauczyciela, który rozpoczynał pracę, było o 30 procent wyższe od płacy minimalnej. Dziś ta różnica wynosi tylko 90 złotych, co zdaniem włodarza gminy Oświęcim świadczy o tym, że to m.in. nauczyciele fundują przywileje socjalne. Obecną sytuację należy zmienić, stwierdził wójt Smolarek, a ponieważ „razem możemy więcej”, jest nadzieja, że nadchodzą dobre czasy dla oświaty i dla Polski.

Przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek życzyła nauczycielom, żeby mogli uczyć swoich wychowanków prawa do własnego zdania, poszukiwania nowych dróg i prawdy. Żeby mieli prawo i odwagę uczyć tego, że nie zawsze warto iść na kompromis, bo czasem warto być upartym i bronić swojego zdania. Bernardyna Bryzek dodała, że jej życzenia to zarazem prośba o odwagę i otwartość na poszukiwania. Wyraziła też nadzieję, że praca będzie przynosiła nauczycielom radość i szacunek.

źródło: https://gminaoswiecim.pl/pl/1960/22898/swieto-nauczycieli-z-gminy-oswiecim.html