Wizyta dzieci ze świetlicy szkolnej Gminnej Bibliotece Publicznej w Porębie Wielkiej

11.05.2022 r. dzieci z świetlicy szkolnej wraz ze swoimi opiekunami panią Lucyną Wajdzik i panią Małgorzatą Urban odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Porębie Wielkiej z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który to dzień, jak co roku, przypada 8 maja.

W bibliotece przywitała dzieci z uśmiechem na twarzy pani bibliotekarka. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat pracy bibliotekarza, funkcjonowania biblioteki, regulaminu biblioteki, zasad zachowania się w bibliotece, zasobów książkowych, a także mogli zobaczyć wzory kart książek i kart czytelnika. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, szczególnie kolorowo i bogato ilustrowanym książkom dla dzieci.  Uczniowie  dowiedzieli się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci mogły na tablicy narysować swoje ulubione postaci z książek. Spotkanie odbywało się w miłej i serdecznej atmosferze, a na koniec owocnej wizyty dzieci podziękowały pani bibliotekarce za ciekawe zajęcia życząc z okazji święta bibliotekarza i bibliotek wszystkiego najlepszego i dużo czytelników.

            Dzieci wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wrócą do tego miejsca i będą czytać i poznawać nowych książkowych bohaterów, a to będzie najlepszym prezentem dla pani bibliotekarki.

Tagi

GALERIA