Powitanie nowego roku szkolnego

Pierwszego września w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Ważnym elementem uroczystości było pasowanie na ucznia naszej szkoły.

Wydarzenie rozpoczęło się wystąpieniem Pani Dyrektor Małgorzaty Buckiej, która powitała zebranych gości i skierowała ciepłe słowa do przyszłych pierwszoklasistów. W obecności rodziców, dyrekcji i wychowawczyni odbyło się ślubowanie, po którym nastąpiło symboliczne pasowanie ogromnym ołówkiem na ucznia klasy pierwszej. Ukoronowaniem tego ważnego wydarzenia było otrzymanie przez uczniów pamiątkowych dyplomów oraz licznych upominków od rodziców.

Dzień ten był również ważny dla starszych uczniów, którzy po raz pierwszy od dwóch miesięcy, spotkali się po wakacjach ze swoimi wychowawcami oraz koleżankami i kolegami z klasy.

Pierwszy września to także 82. rocznica wybuchu II wojny światowej, o czym przypomniały w krótkiej audycji uczennice klasy 8b. Wtedy dzieci i młodzież nie zasiadły w szkolnych ławach, tylko musiały szukać schronienia wraz ze swoimi rodzinami przed wojenną zawieruchą. Warto docenić, że żyjemy w czasach pokoju i możemy normalnie uczyć się i pracować.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w murach szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

Tagi

GALERIA