W krainie jaskiń i skał

Dolina Będkowska jest jedną z siedmiu dolin wchodzących w skład Parku Dolinek Krakowskich i jednocześnie jedną z najdłuższych dolin Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. To skarb krainy małopolski, zachwycający po stokroć. Ma ponad 7 km długości i ciągnie się od Łączek Kobylańskich po Jerzmanowice.

Liczne formacje skalne rozsiane po okolicy cieszą się popularnością wśród wspinaczy. Dolina i Brandysówka powiązane są z początkami polskiego taternictwa. To tutaj, już od lat 20. ubiegłego wieku, trenowali prekursorzy wspinaczki skałkowej (grupa “Pokutników”), korzystając często z gościny ówczesnych gospodarzy Brandysówki. Od tamtego czasu kolejne pokolenia wspinaczy odwiedzają rejon Doliny Będkowskiej.

Klasa VII b wraz z wychowawcą Elżbietą Kurkowską i panią Lilianną Skowron wykorzystali piękną czerwcową pogodę i spędzili wspaniały dzień na świeżym powietrzu.

Dolina Będkowska przywitała nas pięknymi widokami i słoneczną pogodą. Po drugim śniadaniu spotkaliśmy się z przewodniczką jurajską, która miała dla nas wiele niespodzianek. Wzięliśmy udział w kilku ćwiczeniach teambuildingowych, a potem ruszyliśmy w teren.

Podzieleni na dwie drużyny, bawiliśmy się w podchody. Zabawa była przednia. Zmęczeni, ale zadowoleni z dnia pełnego wrażeń, wróciliśmy do domu.

 

Tagi

GALERIA