Empiriusz w naszej szkole

Chcielibyśmy się pochwalić nowym super narzędziem dydaktycznym, które ostatnio dotarło do naszej szkoły od wydawnictwa Nowa Era. Jest nim wirtualne laboratorium Empiriusz, dzięki któremu uczniowie będą mogli w sposób bezpieczny, nowoczesny i ciekawy przeprowadzać doświadczenia chemiczne. Co jest zgodne z podstawą programową dla klasy VII i VIII.

Empiriusz został zakupiony w ramach rezerwy oświatowej 2020. Jesteśmy jedyną szkołą w Gminie Oświęcim, a także jedną z niewielu w województwie małopolskim, która posiada takie innowacyjne rozwiązanie do nauki chemii.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii VR wirtualne laboratorium jest cyfrowym odwzorowaniem prawdziwej pracowni chemicznej. Jest w pełni wyposażone, zawsze gotowe do przeprowadzenia badań, a przede wszystkim bezpieczne dla uczniów. Nie trzeba kupować odczynników, specjalnego sprzętu laboratoryjnego. Nie musimy się przejmować utylizacją niebezpiecznych środków chemicznych.

Uczeń będzie korzystał z gogli i kontrolerów podczas przeprowadzania wirtualnych doświadczeń zgodnie z instrukcją. Pozostali uczniowie w tym czasie będą obserwować to ćwiczenie na tablicy interaktywnej, wypełniając kartę laboratoryjną, opisując obserwacje i wnioski.

Dzięki wirtualnej rzeczywistości uczniowie będą poznawać trudne zagadnienia z chemii. Taki rodzaj nauki pobudzi ich wyobraźnię, zwiększy motywację uczniów i efektywność przeprowadzanych lekcji.

 Taka właśnie wspaniała niespodzianka czeka na naszych uczniów po powrocie do szkoły po okresie zdalnego nauczania.

Tagi

GALERIA