Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie klasy VII b wraz z wychowawcą wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Chrońmy morza i oceany" zorganizowanym przez MSC Marine Stewardship Council. Znaleźliśmy się w gronie 12 szkół z całej Polski i otrzymaliśmy wyróżnienie.

Dbanie o środowisko naturalne to nie tylko segregowanie śmieci czy oszczędzanie wody. To też korzystanie z jej zasobów w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

MSC jest międzynarodową organizacją pozarządową, która powstała, aby zachować dziką naturę oceanów. Walczą z problemem nieodpowiedzialnego rybołówstwa, mającego destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne. Dostrzegają i nagradzają wysiłki tych, którzy starają się chronić zasoby mórz i oceanów. Poprzez współpracę ze swoimi partnerami: rybakami, przetwórcami, sieciami handlowymi i małymi sklepami, producentami, restauracjami oraz wszystkimi tymi, którzy kochają dzikie ryby i owoce morza, zachęcają do odpowiedzialnego korzystania z zasobów morskich. Dzięki temu tworzą zrównoważony rynek rybołówstwa, a co ważne wspierają i nagradzają rybaków, którzy prowadzą swoje połowy w dobry dla środowiska, zrównoważony sposób.

 

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu lekcji wychowawczej w oparciu o materiały przygotowane przez organizatora konkursu, a następnie należało wykonać makietę obrazującą jeden z tematów.

Podczas lekcji dowiedzieliśmy się czym jest zrównoważone rybołóstwo, jak człowiek wpływa na morza i oceany. Rozmawialiśmy o tym, co można zrobić, aby pomóc temu środowisku i jego mieszkańcom.

Cieszymy się, że nasza praca została dostrzeżona i wyróżniona.

Tagi

GALERIA