Rozpoczęcie inne niż wszystkie

Koniec wakacji oznacza dla uczniów powrót do ław szkolnych. W tym roku zarówno dzieci, jak i nauczyciele z podwójną radością wrócili w mury szkoły. Po zdalnym nauczaniu w końcu mogliśmy spotkać się w salach lekcyjnych. To był też szczególny dzień dla pierwszoklasistów.

Pierwszego września br., w trakcie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021, dzieci z klasy I rozpoczęły przygodę ze szkołą i zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Ślubując przed dyrektorem szkoły panią Małgorzatą Bucka, wychowawczynią panią Karoliną oraz rodzicami, przyrzekli, że będą się starać najlepiej jak umieją, aby być dobrymi kolegami i koleżankami. Obiecali uczyć się pilnie i sumiennie przystąpić do obowiązków ucznia.

Pierwszoklasiści po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego i pasowaniu na ucznia przeszli wraz z rodzicami do swojej klasy, w której teraz pilnie uczą się pisać, czytać i liczyć.

W tym roku nie było tradycyjnej akademii, na której zgromadziłaby się cała społeczność naszej szkoły. Pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Wspólnie wysłuchaliśmy krótkiej audycji emitowanej przez radiowęzeł przygotowanej przez ucznennice klasy 7b.

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom wytrwałości i owocnej pracy, a przede wszystkim życzymy zdrowia.

Tagi

GALERIA