Potrafię pomóc

O tym, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna, wiemy wszyscy. Często boimy się jej udzielić, tłumacząc się brakiem umiejętności w tymże zakresie. Uczniowie naszej szkoły, dzięki warsztatom przeprowadzonym niedawno w naszej szkole, znają temat całkiem nieźle.

Tuż przed feriami zimowymi naszą szkołę odwiedzili strażacy OSP Poręba Wielka oraz OSP Polanka Wielka. Druhowie przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nie tylko opowiadali, jak należy ją skutecznie przeprowadzić, ale także pokazali podstawowe procedury udzielania pomocy. Każdy uczeń miał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej w praktyce. Resuscytacja czy ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej nie ma już dla nich tajemnic. Ważną informacją dla młodzieży było to, że zanim zaczniemy udzielać komuś pomocy, musimy zadbać o własne bezpieczeństwo.

Spotkanie ze strażakami było kolejnym, które odbyło się w naszej szkole. Przed świętami przedstawiciel PSP Oświęcim opowiadał o zagrożeniach wynikających z nieprawidłowego używania różnych urządzeń domowych, o zagrożeniach, które niesie ze sobą wadliwe ogrzewanie.

Serdecznie dziękujemy naszym strażakom za wszystkie informacje, instrukcje postępowań.

Tagi

GALERIA