„Bóg się rodzi …” czyli Dzień Babci i Dziadka w Porębie Wielkiej

Początkiem roku obchodzimy dwa piękne święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jest to okazja, aby w tych dniach szczególnie podziękować najukochańszym dziadkom za troskę, opiekę i bezgraniczną miłość, jaką okazują swoim wnukom.

W piątek 17 stycznia 2020 r. sala Domu Ludowego w Porębie Wielkiej gościła właśnie kochane Babcie i drogich Dziadków uczniów klas I-III. Na widowni zasiedli również: wójt Gminy Oświęcim p. Mirosław Smolarek, z-ca wójta p. Halina Musiał, dyrektor CUW p. Agata Michalska, sołtys wsi p. Maria Brombosz oraz dyrektor szkoły p. Małgorzata Bucka. Mali aktorzy zaprezentowali się w pięknym przedstawieniu jasełkowym, po którym otrzymali gromkie brawa. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych upominków. To pełne radości i wzruszeń spotkanie dopełnił słodki poczęstunek – przepyszne ciasta, które upiekli rodzice.