Bombowe warsztaty z Grupą Aktywni

Końcem listopada uczniowie klas VI i VII wybrali się na wycieczkę do Krakowa, gdzie wzięli udział w warsztatach plastycznych oraz zwiedzili Muzeum Teatru Starego.

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z krakowską Grupą Aktywni, która w swojej ofercie ma szeroki wachlarz tras wycieczkowych, warsztatów, pakietów we współpracy z krakowskimi instytucjami kulturalnymi.

Tym razem wybraliśmy "Bomb(k)owe warsztaty", czyli tworzenie bombek choinkowych metodą decoupage'u. Wcale nie było to zadanie łatwe. Niektóre czynności wymagały cierpliwości i precyzji,a z tym róznie bywało. Nie mniej jednak, wszystko udało się świetnie i powstały naprawdę piękne prace.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Teatru Starego MICET, w którym prezentowany jestdorobek teatralny uznanych polskich twórców XIX, XX i XXI wieku, związanych ze Starym Teatrem. Jest to pole twórczych akcji, gdzie działania zwiedzających nadają kształt nieustannie przeobrażającej się przestrzeni spotkań. MICET jest nową forma Muzeum Starego Teatru istniejącego w Teatrze od 1981 roku. Za pomocą interaktywnych aplikacji zwiedzający będą mogli poznać pasjonującą historię polskiego teatru. Dzieciaki miały możliwość zaprojektowania przestrzeni scenicznej, muzyki w tle, a także oglądnięcia zdjęć przedstawiających wybrane sceny ze spektakli odgrywanych na deskach teatru.

Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Tagi

GALERIA