Drużyny z Poręby Wielkiej ponownie na podium!

Tegoroczne powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych odbyły się w dwóch terminach. 27 marca w SP nr 9 im. Orędowników Pokoju w Oświęcimiu zawodnicy pisali testy - pierwszy składający się z 25 pytań obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów ruchu drogowego, drugi obejmujący 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Dzień później tj. 28 marca na Hali Sportowej w Brzeszczach trzeba było pokonać na rowerze sprawnościowy tor przeszkód, a także wykazać się wiedzą i umiejętnością w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W zmaganiach wzięło udział łącznie 51 uczniów z 15 szkół powiatu powiatu oświęcimskiego w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii młodszej grupy wiekowej od 10 do 12 lat reprezentowali nas uczniowie z kl. V b w składzie: Monika Borowczyk, Weronika Borowczyk, Wiktor Bieniecki i Kacper Hałatek.

W kategorii starszej grupy wiekowej powyżej 12 lat reprezentowali nas uczniowie z kl. VIII w składzie: Marcel Wądrzyk,  Jakub Filip i Gabriela Kwaczała.

 Aby zwyciężać trzeba nie tylko wykazać się ogromną wiedzą, świetnie jeździć na rowerze, ale także posiadać zdolność przezwyciężania strachu. Nie wszyscy potrafią sobie radzić ze stresem.

Nasi zawosnicy dali z siebie wszystko i w obu kategoriach wywalczyli III miejsce . Za swoją pracę uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody indywidualne, a dla szkoły zdobyli puchary.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom Turnieju za miłą atmosferę, życzliwe podejście do dzieci i wspaniałe nagrody, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

                                                                      

Opiekun drużyny: Urszula Mitoraj

 

Tagi

GALERIA