Podróż wgłąb świata przyrody i mitów z gośćmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu

22.03.2019 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Zaproszenie było odpowiedzią na naszą grudniową wizytę w tejże szkole.

Nasi koledzy rozpoczęli swoją wizytę od zwiedzenia gmachu placówki. Pod okiem wspaniałych ósmoklasistek mieli możliwość obejrzenia wszystkich sal lekcyjnych oraz porozmawiania z uczniami i nauczycielami. Kolejnym punktem wizyty była prezentacja pani Karoliny Kolasy-Rusek, która w niezwykle zabawny sposób wprowadziła  uczniów w temat metafor w życiu codziennym. 

Następnie nasi goście obejrzeli spektakl pt. „Nussi i coś więcej” przygotowany przez uczestników szkolnego koła teatralnego pod okiem pani Karoliny. Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział jeszcze w dwóch lekcjach. Pierwszą z nich była lekcja języka polskiego przygotowana przez panią Elę Kurkowską, która okazała się swoistym spotkaniem z bohaterami mitów greckich. Zadaniem uczniów było rozpoznanie bohaterów po opisie, wyszukanie związków frazeologicznych oraz wytłumaczenie ich sensu. Druga lekcja natomiast została poprowdzona przez p. Agnieszkę Mąsior. Tematem lekcji było podróżowanie. Uczniowie po krótkim wprowadzeniu mieli możliwość wykonania szeregu ćwiczeń przy użyciu tablicy interaktywnej. Młodzież bardzo chętnie sprawdzała swoją znajomość słownictwa związanego z krajobrazem. Naszym gościom w lekcji języka polskiego i języka angielskiego towarzyszyli cały czas uczniowie z klasy IVb.

Dziękujemy i do zobaczenia!

 

Autor: Agnieszka Mąsior

Tagi

GALERIA