„Witamy w naszym lesie!”

„Witamy w naszym lesie!” – takie słowa wypowiadali Uczniowie, którzy oczekiwali na gości podczas dnia otwartego naszej szkoły. Nawiązywali do balonowej dekoracji oraz przedstawienia, które przygotowali w ramach Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Karoliny Kolasy-Rusek.

Dzień otwarty rozpoczął się od przemówienia Pani Dyrektor Małgorzaty Buckiej, która zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia spektaklu „Nussi i coś więcej”. Tytułowy królik (Wojciech Snażyk) przybyły do lasu prosto z wielkiego miasta, zaczął wprowadzać w nim zmiany. Zwierzęta zaczęły przebierać się w inne stroje oraz przybierać dziwne imiona po to, by stać się – posługując się  sloganem młodzieży –  „cool”. Jedynie stary kruk Czarny (Kinga Konik) oraz członkowie Rady Starszych: lew Grzywa (Ola Janas) i sowa Puchacz (Eliza Święcicka) pozostali nieugięci. Nawet wiekowy bocian Jednonoga, słoń Trąba, żyrafa Szyja, bóbr Ząbek, kozioł Bródka, jeleń Jeleński oraz Stare Drzewo postanowili wcielić w życie przemiany zapoczątkowane przez królika (Karolina Urbańczyk, Karolina Urbańczyk, Daria Drabczyk, Amelia Pawełczyk, Oliwia Jaromin, Nikola Nowotarska i Nikola Piprek).

                Bardzo szybko okazało się, że zmiany wcale nie są takie złe i nie należy się ich bać. Zdał sobie sprawę z tego nawet stary kruk, który już po opuszczeniu lasu przez królika zmienił swoje spojrzenie na świat. Przemiany w życiu człowieka są potrzebne, a najlepszym tego przykładem jest przejście z przedszkola do szkoły. Członkowie Koła Teatralnego próbowali w ten sposób przekazać dzieciom, aby te nie obawiały się wejścia w nowe środowisko.

 Wrażenia na dzieciach przybyłych z przedszkola wywarł niezwykły pokaz mody, a także taniec, którego choreografię ułożyły uczennice: Kinga Konik i Ola Janas. Pani Anna Szarzec pomogła w oprawie muzycznej przedstawienia. Następnie wspólnie zatańczono „kaczuszki”, dzieci otrzymały balony, które wcześniej tworzyły dekorację.

Po krótkim spektaklu Pani Dyrektor zaprosiła dzieci do dalszej wędrówki po murach naszej nowej szkoły. Były pokazy w salach chemicznej i fizycznej, niezwykła lekcja języka angielskiego oraz informatyki. Matematyka okazała się być przyjemna za sprawą pani Beaty Stanisławskiej oraz uczniów klasy 8, którzy pokazali dzieciom, jak stworzyć przestrzenne figury. Pani polonistka oraz panie z edukacji wczesnoszkolnej przygotowały interesujące zadania do wykonania. Za przybycie do każdej z klas lekcyjnych, dzieci otrzymywały naklejki zwierząt, które umiejscawiały na kartoniku z motywem lasu.

To był interesujący i dynamiczny dzień. Po uśmiechach dzieci można się tylko domyślać, że nasza szkoła przypadła im do gustu. Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję zobaczyć się we wrześniu!

 

Autor: Karolina Kolasa - Rusek

Tagi

GALERIA