"Współczesne zagrożenia" spotkanie z pedagogiem szkolnym

18. 02. 2019 r. na zaproszenie wychowawcy świetlicy pani Lucyny Wajdzik, dzieci ze świetlicy szkolnej spotkały się z pedagogiem szkolnym panią Moniką Zejmą. Temat spotkania dotyczył „Współczesnych zagrożeń”, a w szczególności bezpieczeństwa w sieci.

Na wstępie jednak pani pedagog przybliżyła dzieciom, na czym polega praca pedagoga szkolnego i czym się on zajmuje. Następnie dzieci w ciekawej rozmowie starały się odpowiedzieć na pytania: „Co to jest Internet ?”i „Czy Internet ma edukacyjne znaczenie?”. Dyskusja była żywa, dzieci dobrze i trafnie odpowiadały na pytania, a temat bardzo ich interesował, gdyż dobrze orientowały się jak funkcjonuje  i ile ciekawych rzeczy można w nim znaleźć. Dzieci mogły się dowiedzieć, że w sieci nie wolno ujawniać obcym swoich danych osobowych, zawierać znajomości z nieznanymi osobami czy wysyłać swoich zdjęć.

            Multimedialna prezentacja przygotowana przez naszego gościa w sposób ciekawy i wesoły przybliżyła dzieciom tematykę bezpieczeństwa w sieci. Dzieci obejrzały trzy edukacyjne filmiki: „Białe owce”, „Nie tańcz z wilkami” i „Papla”, które w sposób prosty i przystępny uświadomiły dzieciom jakie zagrożenia mogą spotkać je w Internecie jeśli będą  korzystać z niego w sposób nieodpowiedzialny. Na koniec ciekawego spotkania dzieci miały za zadanie pokolorować malowanki, które nawiązywały do oglądanych edukacyjnych filmików. Dzieci podziękowały pani pedagog za przyjęcie zaproszenia na świetlicę i obiecały, że będą korzystały z Internetu w sposób odpowiedzialny i mądry.

 

Autor: Lucyna Wajdzik

Tagi

GALERIA