PROFILAKTYKI NIGDY DOSYĆ – SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM SŁUŻBY MALTAŃSKIEJ

We środę 26 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej wzięli udział w spotkaniu z ratownikiem Panem Piotrem Dźwigońskim z Maltańskiej Służby Medycznej w Oświęcimiu, który w sposób fachowy i profesjonalny przypomniał zebranym jak należy postąpić w razie wypadku i w innych niebezpiecznych sytuacjach niosących ze sobą zagrożenie życia.

Szkolenie odbyło się w dwóch grupach wiekowych – dla klas 2 i 3 oraz klas 4 – 6. Uczniowie mogli w sposób praktyczny na fantomach przećwiczyć masaż serca i sztuczne oddychanie. Utrwalali także swoją wiedzę na temat jak telefonicznie wezwać pomoc, zabezpieczyć miejsce wypadku czy ułożyć rannego w pozycji bocznej bezpiecznej, którą nabywali już wcześniej na spotkaniach ze strażakami czy też policjantem. Pan Piotr, jak się okazało były uczeń naszej szkoły, który po latach chętnie do niej wrócił w roli edukatora, przypomniał wszystkim, że osoba ratująca innych jest tylko człowiekiem i też może zginąć czy ulec wypadkowi.  Aby się przed tym uchronić pomagajmy w sposób mądry i bezpieczny. Na koniec spotkania uczniowie mogli obejrzeć wyposażenie samochodu Służby Maltańskiej i zrobić przed nim pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy za poświęcony czas i tą wspaniałą lekcję udzielania pierwszej pomocy.

 

Pomimo, że konkurs „Odblaskowa szkoła” dobiega końca, to z pewnością nie ostatnia tego typu akcja realizowana w naszej szkole. Teraz przyszedł czas na usystematyzowanie wiedzy, utrwalanie nawyków i poznanych zachowań.

GALERIA