SZKOŁA PODSTAWOWA W PORĘBIE WIELKIEJ „EDUKUJE” NAWET POLONIĘ W NOWYM JORKU!!!

Realizując kolejne projekty edukacyjne w naszej placówce szukamy ciekawych metod pracy z uczniami, bazujemy na ich kreatywności, wykorzystujemy technologię informacyjną i komputerową do prezentacji wyników. W ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”, w którym uczestniczymy, uczniowie klas starszych na lekcjach języka angielskiego mogli poznać 10 ciekawostek związanych z przepisami ruchu drogowego w różnych zakątkach świata i przekonać się, że prawa te dotyczą nie tylko ludzi, ale również zwierząt.

Zależy nam na tym, by z efektami naszej pracy zapoznało się jak największe gremium, a co za tym idzie, by jak najwięcej ludzi dostrzegło potrzebę bycia widocznym, a przez to bezpiecznym na drodze. Dlatego też przedstawiamy efekty naszych działań w Internecie, na łamach prasy lokalnej czy poprzez audycje radiowe. Wzbudziliśmy tym zainteresowanie Polonii w Stanach Zjednoczonych i dzięki przychylności przyjaciół szkoły, udało nam się nawiązać kontakt z Rozgłośnią Radiową w USA, jaką jest Radio Rampa na Brooklinie w Nowym Jorku. Współzałożycielka radia jak się okazało, swoje korzenie ma nie gdzie indziej jak w Porębie Wielkiej.

 

Prezentację z ciekawostkami o ruchu drogowym oraz link do strony Radia Rampa zamieszczamy poniżej. Zachęcamy do popatrzenia i poczytania. Miłej lektury :)