„Jestem nauczycielem – świecę przykładem” – pod takim hasłem odbyło się w Szkole Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

„Za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy gdy nic się nie udawało i pochwałę gdy wszystko szło dobrze. Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy. Za wszystkie starania, wkładane w nasze wychowanie i edukację oraz wiarę, że włożony w nas wysiłek uczyni nas ludźmi mądrymi i szlachetnymi. Za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za to, że w tak wielu sytuacjach możemy zawsze na Państwa liczyć. Za to, że zawsze świecicie przykładem… DZIĘKUJEMY!!!”

Takimi słowami uczniowie Porębskiego „Grottgera” złożyli życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, a także zaproszonym gościom, którzy przez długie lata pełnili służbę na rzecz oświaty, a obecnie przebywają na zasłużonej emeryturze.

 

Prócz niebanalnych życzeń, energetycznych tańców i żywiołowych melodyjnych piosenek dedykowanych zebranym na uroczystości, uczniowie przygotowali także nietypowy… odblaskowy pokaz mody nauczycielskiej. Uczennice klasy szóstej i czwartej prezentowały się na wybiegu niczym rasowe modelki. Dekorację zdobiły projekty odblaskowych ubrań wykonane przez uczniów klasy piątej. Wszyscy zgromadzeni otrzymali od dzieci upieczone przez nich muffinki oraz elementy odblaskowe, do których noszenia uczniowie zachęcili tańcem i piosenką. Na koniec wszyscy zaproszeni goście poproszeni zostali do wykonania wraz z małymi artystami wspólnego zdjęcia. Musieli się zobowiązać, że dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa będą nosili otrzymane upominki.

 

GALERIA

FILMY