„Nie bądź łoś, odblaski noś”!!! Odblaskowy korowód na ulicach Poręby Wielkiej

Policjanci z oświęcimskiej drogówki mogą być dumni z uczniów Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej. Dzieciaki nie dały się zwieść podchwytliwym pytaniom o zasady ruchu drogowego. Używanie odblasków, numery telefonów alarmowych, poruszanie się lewą stroną drogi, wyposażenie roweru, to tematy, które nie mają tajemnic przed naszymi uczniami.

Podczas spotkania z policjantem dzieci zadawały też pytania dotyczące poruszania się na rolkach, jazdy w fotelikach czy na tzw. podkładkach.

Po teorii przyszedł czas na praktykę i całą szkołą udaliśmy się na pobliskie przejście dla pieszych. Wszyscy zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe przeszliśmy po pasach pod czujnym okiem pana policjanta. Kierowcy, którzy zatrzymywali się przed pasami, z uśmiechem machali do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Tym, którzy przejeżdżali nie bacząc na to, że na przejście przez jezdnię czeka gromada dzieciaków, pan policjant pogroził lizakiem. Napotkani piesi, pouczeni zostali o konieczności noszenia odblasków ze względu na własne bezpieczeństwo.

Następnie odblaskowy korowód ruszył chodnikiem w stronę szkoły machając do przejeżdżających pojazdów. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia akcja realizowana w ramach konkursu „odblaskowa szkoła”.

 

 

Tagi

GALERIA