ODBLASKOWA WYWIADÓWKA

„Jestem odpowiedzialny – daję przykład” pod takim hasłem, dnia 22.09.2016 r., w Szkole Podstawowej im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej miało miejsce niezwykłe zebranie. O tym, że przykład idzie z góry wiedzą wszyscy. Rodzice uczniów naszej placówki wcielili to powiedzenie w życie i stawili się na „Odblaskowa wywiadówkę” zaopatrzeni w kamizelki i elementy odblaskowe.

Pokazali tym samym swoim dzieciom, jak należy być ubranym, poruszając się po drodze po zmierzchu. Po krótkiej pogadance dotyczącej przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wszyscy stanęli uśmiechnięci do wspólnego zdjęcia.

Każdy z rodziców otrzymał też biuletyn informacyjny, w którym ukazała się notatka pt. „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” propagująca noszenie kamizelek i elementów odblaskowych.

Dbając o promocję idei konkursu „Odblaskowa Szkoła” wykonano gazetki ścienne, na których wyeksponowano cele i zadania konkursu, a także zasady zachowania się na drodze, rady dla pieszych, rowerzystów i kierowców.

    Uczniowie z redakcji szkolnej gazetki „Grottgerek” zamieścili krótki artykuł promujący konieczność noszenia elementów odblaskowych. Dla młodszych dzieci umieszczono rysunki, na których wskazano miejsca, gdzie należy nosić odblask.

    Każda osoba, która odwiedza naszą placówkę, może podziwiać piękne prace uczniów wykonane na zajęciach technicznych. Są to makiety przedstawiające „Moje bezpieczne osiedle”.

 

 

Na gazetce „Bądź ostrożny i bezpieczny wyeksponowano znaki bezpieczeństwa pomysłu uczniów.

 

Koordynatorki konkursu A. Szarzec i U. Mitoraj