Nowy komendant PSP przejął obowiązki

Państwowa Straż Pożarna w Oświęcimiu ma nowego szefa. 26 września na placu przy Komendzie Powiatowej PSP odbył się uroczysty apel, podczas którego nastąpiło przekazanie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Oświęcimiu.

Dotychczasowy komendant st. bryg. Piotr Filipek jest od 1 lipca tego roku zastępcą małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Na stanowisku w Oświęcimiu zastąpił go st. kpt. Marcin Głogowski.

Symboliczne przekazanie sztandaru poprzedziło odczytanie biogramów obu strażaków. Niespodziewanym, ale niezwykle wymownym akcentem był dzwonek alarmowy, który oznajmił wyjazd trzech zastępów do alarmu przeciwpożarowego, dokładnie w chwili, gdy głos miał zabrać Piotr Filipek.

Na uroczystość licznie stawili się przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz szefowie spółek i instytucji działających na terenie powiatu oświęcimskiego. Gminę Oświęcim reprezentował wójt Mirosław Smolarek.