Festyn rodzinny w Porębie Wielkiej

Dnia 4.06.2016 roku przy Szkole Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej odbył się festyn rodzinny pod hasłem „W BEZPIECZNEJ KRAINIE SMERFÓW". Organizatorami całej imprezy była Szkoła (nauczyciele) i Rada Rodziców. Nie obeszłoby również się bez udziału współorganizatorów: Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Ludowego Klubu Sportowego.

Punktualnie o godzinie 15:00 Pani Dyrektor Małgorzata Bucka uroczyście powitała wszystkich uczestników festynu, a następnie rozdała odznaczenia „Super Smerfa” i „Super Smerfetki” szczególnie zasłużonym osobom dla Szkoły Podstawowej. W pierwszej kolejności uhonorowany został Wójt Gminy – Pan Albert Bartosz za szczególnie ważne decyzje: wykupienia budynku szkoły oraz domknięcia projektu wybudowania nowego, nowoczesnego gmachu. Kolejno, ‘medale’ otrzymali przedstawiciele lokalnych organizacji. Starosta Powiatowy - Pan Zbigniew Starzec –  przekazał nowy sprzęt strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie rozpoczęły się występy uczniów; dzieci z klas pierwszych (które poszły do szkoły jako sześciolatki) pod kierunkiem Pań Izabeli Jończyk i Małgorzaty Minojć przygotowały niezwykłe przedstawienie. Pierwszoklasiści podziękowali tym samym wszystkim mamom i tatom za miłość, którą okazują im każdego dnia.

Interesującym elementem festynu okazał się występ dziecięcego zespołu tanecznego pod kierunkiem Pani Agnieszki Matlak. Kolejno, uczniowie klas starszych przedstawili program artystyczny, który przygotowali podczas spotkań koła artystyczno-muzycznego  pod kierunkiem Pani Anny Szarzec. W trakcie „smerfnego” przedstawienia klas III i V (przygotowanego przez Panią Anetę Kamusińską) można było zobaczyć Klakiera, Papę Smerfa, Smerfetkę i wiele innych postaci z popularnej bajki.

Kolejnymi punktami programu stały się pokazy: klubu „Oyama Karate” z Brzeszcz, grup tanecznych z Polanki Wielkiej (zespołów: „Mażoretki Voyage”, „Mini Cheers” oraz „Cheerleaders Shine”). Podczas trwania festynu przygotowano atrakcje zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników: dmuchańce, loteria fantowa, malowanie twarzy dla dzieci, makijaż dla pań, modelowanie balonów w przeróżne kształty, punkt kolorowanek dla najmłodszych i wiele, wiele innych. Dzięki ich różnorodności każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Strażacy z OSP w Porębie Wielkiej przygotowali pokaz szczególnie interesujący dla uczniów klas starszych. Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt i brały udział w warsztatach reanimacji. Imprezę zaszczycili także policjanci z oświęcimskiej drogówki. Można było zmierzyć poziom cukru i ciśnienie krwi dzięki nieustannej obecności służby zdrowia. W połowie imprezy na niezwykle imponujących motorach wjechali harley’owcy; każdy z uczestników festynu miał okazję przejażdżki na tych legendarnych pojazdach.

Festyn rodzinny w Porębie Wielkiej zaszczyciło swoją obecnością wiele osób z miejscowości jak i z jej okolic. Przygotowane występy artystyczne (szczególnie uczniów szkoły) okazały się interesującym punktem programu. Można było się przekonać, że zarówno dzieci klas młodszych jak i starszych świetnie radzą sobie ze stresem, który wynikał z obecności wielu widzów. Piękne słońce, które padało wprost na wesołą dekorację szkoły wywołało uśmiech na twarzach wszystkich uczestników rodzinnej imprezy.

Nad przebiegiem festynu czuwały jego koordynatorki: J. Gałuszka, A. Kamusińska, B. Gabryś i S. Klimczyk.

Na koniec należy wymienić sponsorów, którzy przyczynili się do atrakcyjnego przebiegu imprezy. Byli nimi:

RADA RODZICÓW

RADA SOŁECKA PORĘBY WIELKIEJ

MARIA BROMBOSZ - SOŁTYS WSI PORĘBA WIELKA

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W PORĘBIE WIELKIEJ

BERNARDYNA BRYZEK

WIESŁAWA I STANISŁAW KRAWCZYK

PRODUCENT KOŁDER I WKŁADÓW KOŁDROWYCH „FLAMINGO” W BRZEZINCE

PAWEŁ KOŚCIELNIK – „JUBILER”

GRAŻYNA DZIUBEK - „SKLEP JUBILERSKI”

AGNIESZKA I SEBASTIAN KULIG – SKLEP „AGSE”

JADWIGA ZBIGNIEW ŻMUDA I JOLANTA JERZY CHAŁUPKA – SKLEP „LEWIATAN”