Luźne lekcje z naukowcami

Luźne lekcje z naukowcami Czwartek, 18 kwietnia 2024 Kolejne zadanie z programu edukacyjnego "Luźne lekcje z naukowcami- poznajemy i eksperymentujemy" za nami. Tym razem uczniowie poznali sylwetkę Thomasa Edisona, który opatentował żarówkę elektryczną, fonograf, „poprawił” telefon Bella o znacznie lepsze parametry dźwiękowe (m.in. cewka indukcyjna i mikrofon węglowy), zbudował akumulator zasadowy, a w Nowym Jorku wybudował pierwszą na świecie elektrownię miejską. Dzieci obejrzały krótki filmik dotyczący jego dokonań i wynalazków. Wykonaliśmy również eksperyment "Sople soli".

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci Środa, 17 kwietnia 2024 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu upowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtej pory, co roku gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku.

Konkurs

Konkurs Środa, 17 kwietnia 2024 Miesiąc kwiecień na świecie jest obchodzony jako miesiąc świadomości autyzmu. Nasza szkoła z tej okazji organizuje dla uczniów konkurs plastyczny pt. "Autyzm - moja supermoc", którego celem jest zwiększenie wiedzy na temat specyfiki funkcjonowania osób z ASD. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie uczniów z wszystkich klas. Szczegóły w załączonym plakacie.

Światowy Dzień Recyklingu

Światowy Dzień Recyklingu Wtorek, 26 marca 2024 W świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu w ramach programu "Działaj z imPETem".

Światowy Dzien Wody

Światowy Dzien Wody Niedziela, 24 marca 2024 Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 r. obchodzone corocznie 22 marca. W tym roku hasłem przewodnim tego dnia jest „Woda dla pokoju”, który ma pokazać rolę czystej wody w budowaniu pokoju na świecie.

Gminny Konkurs Literacko - Plastyczny "Spotkania z Arturem Grottgerem"

Gminny Konkurs Literacko - Plastyczny Poniedziałek, 18 marca 2024 Szkoła Podstawowa im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej serdecznie zachęca do udziału w Gminnym Konkursie Literacko - Plastycznym "Spotkania z Arturem Grottgerem". Szczegóły w regulaminie w załączniku.

Luźne lekcje z naukowcami

Luźne lekcje z naukowcami Niedziela, 17 marca 2024 Kolejne zadanie z programu "Luźne lekcje z naukowcami za nami".

Dzień otwarty „Dobre maniery - łamią bariery”

Dzień otwarty „Dobre maniery -  łamią bariery” Niedziela, 17 marca 2024 Na zaproszenie Dyrekcji i Grona Pedagogicznego do szkoły przybyli rodzice wraz z przyszłymi pierwszoklasistami oraz goście: p. Bernardyna Bryzek - Przewodnicząca Rady Gminy, p. Maria Brombosz – sołtys Poręby Wielkiej, p. Monika Miś - nauczyciel przedszkola i p. Tomasz Mydlarz w podwójnej roli: taty przyszłej pierwszoklasistki i Radnego Gminy.

Projekt edukacyjny "Europa i ja"

Projekt edukacyjny Wtorek, 12 marca 2024 Marcowe zajęcia na świetlicy dotyczyły realizacji kolejnego zadania z projektu edukacyjnego „Europa i ja”- słynni Francuzi.

Luźne lekcje z naukowcami

Luźne lekcje z naukowcami Środa, 28 lutego 2024 W lutym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z programu "Luźne lekcja z naukowcami" związane z Albertem Einsteinem.

archiwum wiadomości