MAŁE BETLEJEM W PORĘBIE WIELKIEJ

Boże Narodzenie to święta najbardziej rodzinne w naszym kalendarzu. Wiążą się z nimi symbole i zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednym z nich jest szopka betlejemska, symbol narodzin Zbawiciela.

Kolejny raz Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej wraz z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń z Poręby zaprosiła mieszkańców naszej gminy do udziału w konkursie szopek betlejemskich. Honorowy patronat nad imprezą objęła Pani Wójt – Małgorzata Grzywa.

Już od niedzielnych godzin przedpołudniowych można było podziwiać w miejscowym Domu Ludowym małe dzieła sztuki, które wpłynęły na konkurs. A było co oglądać! Autorzy prac włożyli w nie dużo pracy i wysiłku, więc jury nie miało łatwego zadania. Szopki można było zgłaszać w dwóch kategoriach: rodzinnej i indywidualnej. Jury konkursu w składzie: p. Maria Brombosz, p. Barbara Ścigaj, p.Wojciech Pieczka, p. Joanna Gałuszka oraz  p. Agnieszka Mąsior przyznało następujące nagrody:

Kategoria rodzinna:

IV STOPNIA – Karolina Jarosz

V STOPNIA – Natalia Foks

VI STOPNIA – Michał Zając oraz Sandra Lewandowska

Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród uczniowie ze szkoły w Porębie wystąpili z krótkim programem artystycznym. Śpiewający występ przygotowany pod opieką pani Joanny Gałuszki i pani Agnieszki Mąsior spotkał się z gorącym aplauzem zgromadzonej publiczności. Próbkę swoich umiejętności wokalnych zaprezentowali także członkowie zespołu Porębianie, którzy przy akompaniamencie p. Wojciecha Pieczki wprowadzili wszystkich zgromadzonych w magiczną atmosferę świąt.

Konkurs szopek to impreza, która integruje mieszkańców naszej gminy. Jest też pretekstem do spotkania i miłego spędzenia wspólnych chwil. A przecież to jest ważne w okresie okołoświątecznym

W tym miejscu organizatorzy konkursu pragną podziękować sponsorom, bez których nie byłoby tak atrakcyjnych nagród tj. :

-         Wójt Gminy Oświęcim – pani Małgorzata Grzywa

-         Rada Sołecka wsi Poręba Wielka

-         Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp.z.o.o. w Oświęcimiu

-         Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej

-         Radni Gminy Oświęcim – p. Bernardyna Bryzek oraz p. Rafał Klisiak