II EDYCJA KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Dyrektor wraz z Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej, Rada Sołecka, Radni z Poręby oraz Koło Gospodyń z Poręby serdecznie zapraszają do udziału w II edycji konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Oświęcim – p. Małgorzaty Grzywy. Podobnie jak w ubiegłym roku zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. Wykonując swój projekt uczestnicy konkursu powinni zwrócić szczególną uwagę na elementy tradycji Bożego Narodzenia ograniczając równocześnie zastosowanie gotowych elementów dostępnych w sklepach. Technika i dobór materiałów zależne są od pomysłu jego wykonawcy.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach:
- kategoria indywidualna,
- kategoria rodzinna (dorośli i dzieci).
Powołana komisja konkursowa oceniać będzie prace biorąc pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów, motywy regionalne, wkład pracy, estetyka pracy, trwałość konstrukcji oraz walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Uczestnik konkursu/ Rodzina powinna dostarczyć jedną pracę przestrzenną wykonaną z dowolnego tworzywa i w dowolnej technice. Szkoła Podstawowa im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej może zgłosić dowolną liczbę prac w w/w kategoriach. Natomiast pozostałe szkoły z gminy Oświęcim proszone są o zgłaszanie po jednej pracy w każdej z kategorii.

Konstrukcja szopki powinna być stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by nie przesuwały się. Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko autora (autorów), kategorię oraz nazwę szkoły. Metryczka stanowi załącznik 1 do regulaminu konkursu.

Prace konkursowe należy dostarczać do dnia 11.12.2013r. do SP w Porębie Wielkiej.

Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się  15.12.2013r. w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej.

Serdecznie zapraszamy uczniów i dorosłych mieszkańców gminy Oświęcim do udziału w konkursie.

Pobierz regulamin konkursu