Szachy- królewska gra

27 września 2013r. w Świetlicy Wiejskiej w Stawach Monowskich odbył się  I Miejsko-Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Oświęcim w kategorii: szkoły podstawowe.

Szkołę w Porębie Wielkiej reprezentowali uczniowie: Kornel Kolasa z kl. VI Natalia Bliźnik z kl. V, Michał Barcik z kl. V i Gabriela Kolasa z kl. IV. Do rywalizacji stanęło 16 zawodników. Każdy z z nich rozegrał 7 partii systemem „każdy z każdym”. K. Kolasa wywalczył miejsce IV,  a pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na dalszych miejscach. Atmosfera panująca na turnieju była bardzo przyjazna i sprzyjała integracji między uczniami. Każdy z nich odniósł swój mały sukces pokonując rywali i swój własny strach. Organizatorzy zadbali o pyszny poczęstunek dla uczestników.