Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej ponownie na podium!

W dniach 5 i 6.04.2018r. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju bezpieczeństwa w Ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W czwartek, w SP nr 9 w Oświęcimiu, uczniowie rozwiązywali testy skrzyżowań i testy wiedzy z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Natomiast w piątek odbyła się część praktyczna obejmująca umiejętność jazdy na rowerze, a także znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak zwykle, uczestnicy spotkali się na hali sportowej w Brzeszczach, gdzie ustawione były tory przeszkód.

W zawodach wzięło udział 36 zawodników z dziewięciu szkół podstawowych powiatu oświęcimskiego. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wyników odbyło się uroczyste rozdanie pucharów, medali, dyplomów i atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z ZSP-G w Przeciszowie. Drugie miejsce zajęli uczniowie z PSP w Podolszu.

Miejsce trzecie zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej.

W skład drużyny wchodzili: Gabriela Kwaczała i Marcel Wądrzyk z kl. VII oraz Martyna Cinalska i Mateusz Marzec z kl. VI.

W rywalizacji indywidualnej nasz uczeń Marcel Wydrzyk zajął III miejsce.

Gratulujemy naszym uczniom osiągniętego sukcesu.