I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej

Po raz kolejny drużyna ze Szkoły Podstawowej im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej zwyciężyła w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu miejsko-gminnym. Jego celem jest „podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.” Uczestnicy muszą bardzo dobrze znać zasady poruszania się w ruchu drogowym (rozwiązują test wiedzy i test skrzyżowań), a także świetnie jeździć na rowerze (pokonują przeszkody na torze sprawnościowym).

Reprezentanci naszej szkoły byli najlepsi nie tylko drużynowo, ale także indywidualnie:

I miejsce zajął Marcel Wądrzyk z kl. VII, który jako jedyny bezbłędnie przejechał tor przeszkód

II miejsce zajęła Martyna Cinalska z kl. VI

III miejsce zajął Mateusz Marzec z kl. VI

VII miejsce zajęła Gabriela Kwaczała z kl. VII

Organizatorem tegorocznych eliminacji, które odbyły się 15.03.2018r., była Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orędowników Pokoju w Oświęcimiu. Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze.

Dziękujemy insp. Robertowi Chowańcowi oraz jego współpracownikom z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, a także gospodarzom Turnieju za sprawną organizację, okazaną serdeczność i gościnność.

Naszym zawodnikom gratulujemy sukcesu i życzymy, aby w rywalizacji na szczeblu powiatu również zajęli miejsce na podium.

Opiekun drużyny Urszula Mitoraj