Zielona szkoła w Łazach


Zbliżający się koniec roku szkolnego, to okazja do wycieczek czy tzw. „zielonych szkół". W takiej właśnie formie wypoczynku połączonego z nauką skorzystali uczniowie naszej szkoły na początku czerwca.Do nadmorskiej miejscowości Łazy dotarliśmy po długiej podróży autokarem morze przywitało nas szumiącymi falami i zapachem przybrzeżnego lasu. Ośrodek wypoczynkowy „Posejdon” znajduje się bardzo blisko morza i ma bogatą bazę sportową. Uczestnicy wyjazdu brali udział w lekcjach, a pozostały czas wypełniały rozgrywki sportowe, plażowanie, spacery, konkursy oraz wycieczki.
Jedną z nich odbyliśmy do Kołobrzegu, gdzie nasi uczniowie wyszli na latarnię morską i mogli podziwiać wspaniały krajobraz. Następnie oglądnęliśmy wystawę minerałów znajdującą się w podziemiach latarni. Punktem głównym był rejs w morze statkiem „Pirat”. Dzieciaki na własnej skórze mogły przekonać się jak to jest, gdy kołysze się pokład, a fale uderzają w burtę. Po spacerze deptakiem, z plecakami pełnymi pamiątek, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do ośrodka.
Druga wycieczka to wizyta w Wiosce Hobbitów, w której podzieleni na drużyny uczniowie wzięli udział w terenowej grze rowerowej. Jeżdżąc po lesie i pokonując terenowe przeszkody rozwiązywali zagadki rodem ze Śródziemia. Wysiłek fizyczny połączony z intelektualnym sprawił, że wieczorem wszyscy szybko padli ze zmęczenia.

Jak to zwykle bywa, wszystko co dobre szybko się kończy. Ani się obejrzeliśmy, a trzeba było się pakować i wracać. Pełne wrażeń, opalone i wypoczęte dzieciaki wpadły w ramiona swoich stęsknionych rodziców. Opowiadaniom nie było końca, a wrażenia i wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci. 

 

Zparaszamy do Galerii :)

 

 

Tagi