Wnuki dla swych dziadków i babć…

W styczniu obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dlatego też z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej z Poręby Wielkiej zaprosili swoich ukochanych dziadków na występ do miejscowego Domu Ludowego we środę 21 stycznia 2015r.

Uroczyste spotkanie miało trzy części.  Na początku dzieci z klas I-III złożyły gościom piękne życzenia. W drugiej części odegrano sceny, kiedy to Józef z Maryją szukali miejsca w Betlejem, a nikt nie chciał ich przyjąć, chociażby na jedną noc.  Kolejny fragment przedstawienia był zatytułowany „Otwórzmy drzwi naszego serca dla Jezusa” i odwoływał się do czasów współczesnych. Opowieść rozgrywała się w domu szewca, który miał na ustach piękne słowa, ale nie potrafił ich przemienić w czyny. Jednakże, usłyszawszy głos Boga, zrozumiał swój błąd i poprawił się.
Wspaniała gra małych aktorów sprawiła, że niejednej osobie na sali zakręciła się łza w oku ze wzruszenia. Całość przedstawienia, przygotowanego przez p. Marię Biela i p. Urszulę Mitoraj, przeplatana była pięknymi kolędami w wykonaniu uczniów – aktorów z klasy III i V.

Występ wszystkim się podobał i dostarczył wielu wzruszeń. Bardzo się cieszymy i dziękujemy babciom i dziadkom za liczne przybycie. Do zobaczenia za rok…

Zapraszamy do galerii.

 

 

Tagi