"Plon, niesiemy plon..."

14.08.2022 odbyły się Dożynki w Porębie Wielkiej. Tradycyjnie dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników za trudy pracy na roli, za ogromny wysiłek i poświęcenie.

Święto plonów rozpoczęła msza św. w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Porębie Wielkiej. Po mszy świętej uroczysty korowód dożynkowy przeszedł pod Dom Ludowy
w Porębie Wielkiej.

Po uroczystych przemówieniach pani sołtys Marii Brombosz, Wójta Gminy Oświęcim pana Mirosława Smolarka i innych gości, odbyła się część artystyczna, w której udział wzięła również nasza szkoła. W występie wzięły udział dzieci z klasy 1, 3a, 3b i 4 przygotowane przez panie Ewelinę Piotrowską i Lucynę Wajdzik. Dzieci zaprezentowały wiersz, piosenki oraz taniec dożynkowy. Ich występ został nagrodzony dużymi brawami.

Po skończonej części artystycznej można było skosztować różnych smakołyków przygotowanych na tę okazję, a najmłodsi mogli miło spędzać czas na dmuchanej zjeżdżalni. Dożynki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zgromadziły wielu mieszkańców Poręby Wielkiej i okolic.