Wielka książka, mały człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

W naszej szkole inaugurację projektu połączono z pasowaniem na czytelnika pierwszoklasistów. W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, sołtys wsi Poręba Wielka Maria Brombosz, szefowa CUW Agata Michalska oraz rodzice i uczniowie naszej szkoły.

Najmłodsi uczestnicy imprezy, przebrani w piękne bajkowe kostiumy, zaprezentowali się na scenie w krótkim programie artystycznym. Następnie uczniowie klasy VII przekazali młodszym kolegom i koleżankom prośby książek, które będą trafiać do ich rąk.

Niespodzianką był występ Wójta, który dał się namówić na wspólne czytanie wierszy Jana Brzechwy.

Wisława Szymborska miała rację, mówiąc, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką kiedykolwiek sobie ludzkość wymyśliła", ponieważ tego wieczoru wszyscy świetnie się bawili.