„ Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie, szkoła serdecznie Was przyjmie”

Tymi słowami powitaliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny oraz trzydzieścioro pierwszoklasistów, którzy zdenerwowani i nieco onieśmieleni zajęli miejsca w pierwszych rzędach.

Na początku uroczystości pani dyrektor Małgorzata Bucka przywitała wszystkich serdecznie i ogłosiła, że rok szkolny 2019/2020 właśnie oficjalnie się rozpoczął. Następnie głos zabrała pani Halina Musiał, zastępca Wójta Gminy Oświęcim, która przeczytała list od włodarza naszej gminy z życzeniami dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

W krótkim programie artystycznym uczniowie przypomnieli o radosnych chwilach minionych wakacji. Nie zabrakło też chwili zadumy, gdyż 1. września to także rocznica wybuchu II wojny światowej, w tym roku szczególna, bo 80.. warto było przypomnieć, że nie zawsze dzieci i młodzież spokojnie rozpoczynali naukę, a ich droga do wiedzy naznaczona była wybuchami bomb i granatów.

Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera. Przejęci pierwszoklasiści dzielnie powtarzali słowo: „Ślubujemy”, a następnie byli pasowani na uczniów i odbierali gratulacje od pani dyrektor.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom życzymy, aby ten rok szkolny był owocny w pozytywne emocje, pełen radości, spokoju. Byśmy mogli za kilka miesięcy powiedzieć: „To był dobry rok…”.

 

Autor: Elżbieta Kurkowska

Tagi

GALERIA