Zakończenie roku szkolnego w Porębie Wielkiej

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 r. Dzieci ten dzień rozpoczęły mszą świętą w kościele św. Bartłomieja, pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Sadlika. Następnie uczniowie kl. I - VII, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Małgorzata Bucka wręczyła nagrody książkowe dzieciom z najwyższymi wynikami w nauce.

Uczniów klasy VI i VII zaprosili nas do wysłuchania  krótkiego montażu słowno – muzycznego, w którym słowa podziękowań i wakacyjnych życzeń, splotły się ze słowami pożegnania.

Dzień ten był wyjątkowy dla nas wszystkich, ze względu na to, że po raz ostatni spotkaliśmy się w murach naszej szkoły. Ostatni raz usłyszeliśmy dzwonek, który przez blisko 70 lat wzywał swym dźwiękiem wiele pokoleń uczniów. Od września zacznamy naukę w nowym budynku szkoły.

Przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali pani dyrektor oraz nauczycielom za całoroczną pracę z dziećmi i życzyli wszystkim miłego wypoczynku w czasie wakacji.

Głos zabrał wójt gminy, Albert Bartosz , który pogratulował nagrodzonym uczniom. Życzył również wszystkim obecnym spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji.