Poręba Wielka – Biała Szkoła

Uczniowie klas trzecich w tym roku szkolnym mieli niezwykłą możliwość uczestniczyć w projekcie „Jeżdżę z głową”, którego głównym celem była nauka bezpiecznej jazdy na nartach. Wyjazd trwał od 5.03 do 9.03.

Uczniowie zakwaterowani byli w bardzo przytulnym ośrodku niedaleko Zakopanego. Codziennie odbywała się nauka jazdy na nartach pod okiem fantastycznych instruktorów, którzy dzięki swojej wiedzy i cierpliwości nauczyli wszystkich uczniów jazdy na nartach. A co najważniejsze zarazili ich również pasją do tego niesamowitego sportu. Codziennie również odbywały się zajęcia dydaktyczne, nauka piosenek oraz zapoznanie z tradycjami góralskimi. W czasie wolnym uczniowie uczestniczyli w wycieczkach pieszych i mieli możliwość kupowania pamiątek. Wieczory spędzaliśmy wszyscy wspólnie, integrując się. Odbyły się teleturnieje „Jeden z dziesięciu”, „Jaka to melodia” i „Mam talent”. Na zakończenie wszyscy świetnie bawili się podczas dyskoteki. Mieliśmy zaszczyt gościć zastępcę wójta, Bartłomieja Bąka, który wręczył medale za wytrwałość i efektywną naukę jazdy na nartach. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Pomimo ciężkich warunków, chwil zwątpienia i różnych trudności osiągnęli wyznaczony cel. Dzieci stały się bardziej odważne i samodzielne. Wychowawca Małgorzata Babińska, która towarzyszyła im podczas tego wyjazdu była z nich bardzo dumna. Jeszcze raz dziękujemy firmie Multisports, instruktorom oraz Gminie Oświęcim za współorganizowanie tego projektu. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku również uda się zorganizować tego typu projekt. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Autor: Małgorzata Babińska