Mali kucharze z Włosienicy

Średniaki dobrze wiedzą, że należy dbać o swoje zdrowie, dlatego też podczas zajęć uczyły się przygotowywania zdrowych kanapek...

Średniaki wiedzą, jak ważną rolę dla naszego zdrowia stanowi prawidłowa dieta. Podczas zajęć uczyły się więc jak przygotować smaczne, kolorowe, ale przede wszystkim zdrowe kanapki. Zanim dzieci przystąpiły do pracy poznały podstawowe zasady nakrywania stołu, dowiedziały się w jakim miejscu należy położyć sztućce, talerze, itp. Następnie wszyscy udali się do łazienki, ponieważ wiedzą że zachowanie higieny podczas przygotowywania posiłków, to bardzo istotna kwestia. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków oraz czapek kucharskich, wszyscy ochoczo przystąpili do pracy. Na stolikach zapanował lekki nieład, który był jednak niezbędny do twórczej pracy. Przedszkolaki z ogromnym zapałem smarowały kromki chleba, kroiły warzywa pełne witamin i przy okazji podjadały. Po zakończonej pracy każdy z wielkim apetytem zajadał kolorowe kanapki - jak widać samodzielne przygotowywanie posiłków wzmaga apetyt.

 

Skoro o kuchni mowa, to warto zwrócić uwagę na piękne fartuszki dla dyżurnych, które uszyła dla naszych przedszkolaków Pani Ewelina Niemiec - za co serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

GALERIA