ECHA SPORTU: III miejsce drużyny chłopców z Poręby Wielkiej w XXI Memoriale im. Eugeniusz Szustera

W poniedziałek 5 czerwca 2017 r. na stadionie głównym „MOSiR” w Oświęcimiu odbył się turniej mini piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Oświęcim z rocznika 2005 i młodszych. Swój udział w rozgrywkach zgłosiło 13 szkół. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w 5 grupach. Łącznie na czterech boiskach rozegrano 36 meczy, którym towarzyszyły ogromne emocje.

Ostatecznie wśród chłopców zwyciężyła drużyna z SP nr 5 w Oświęcimiu, przed SP nr 4 w Oświęcimiu, zaś uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej zajęli III miejsce.

Nasza reprezentacja w składzie: Oliwier Chałupka, Olgierd Kulig, Patryk Kruczała, Kamil Dziubek, Mateusz Marzec, Adrian Foks z kl. V oraz Wojciech Snażyk i Kacper Bratek z kl. IV,  przywiozła do szkoły piękny puchar i dyplom, a zawodnikom pozostały pamiątkowe medale. Gratulujemy !!!

Eugeniusza Szuster – to znany przedwojenny oświęcimski sportowiec, który pracy z młodzieżą oddał swe siły, umiejętności, czas i serce. Jego kariera rozpoczęła się w Towarzystwie Sportowym Soła Oświęcim. Począwszy od lat 50-tych, był trenerem w Oświęcimskiej Unii na wszystkich szczeblach, od trampkarza do seniora. Jako najbardziej spektakularny sukces z tego okresu należy wymienić zdobycie przez drużynę juniorów Unii Oświęcim wicemistrza, a następnie mistrza Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zawodnicy tej drużyny – jego wychowankowie reprezentowali później kluby pierwszoligowe a także barwy narodowe.

Memoriał Eugeniusza Szustera, to święto dla młodych piłkarzy z miasta i okolicy, bowiem biorą w nim udział dziewczęta i chłopcy ze szkół oświęcimskiej gminy i miasta. Rodzina śp. Eugeniusza Szustera kultywuje tradycje swego ojca i zawsze czynnie wspomaga organizatorów memoriału fundując dla uczestników nagrody rzeczowe. Głównym trofeum jest puchar przechodni - dar przyjaciela śp. E. Szustera pana Armando Gobbato z Niemiec, który na wieść, że w Oświęcimiu są rozgrywane zawody poświęcone pamięci jego przyjaciela, ufundował (już drugi) przepiękny, wielki puchar dla zwycięzców Memoriału.