DOROCZNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA – CZAS RADOŚCI, UŚMIECHU I WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA

W przeddzień święta babci i dziadka w domu ludowym w Porębie Wielkiej zagościli najstarsi członkowie rodzin, których jak co roku, na wspólne świętowanie zaprosiły wnuczęta. Przygotowany przez uczniów program złożony z trzech części wzbudził ogromne emocje, a występy dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami i radosnymi uśmiechami. Pod wpływem emocji po niejednym policzku popłynęła łza szczęścia.

W pierwszej części nawiązującej do niedawno minionych świąt Bożego Narodzenia, przypomnieliśmy sobie niektóre zwyczaje związane z okresem bożonarodzeniowym. Raz jeszcze mieliśmy okazję wrócić myślą do cudu nocy wigilijnej, posłuchać pastorałek, w których wykonanie dzieci ze szkolnego koła muzyczno-artystycznego włożyły całe swoje serca i oderwać się od kłopotów dnia codziennego. Szeroki uśmiech pojawił się na twarzach zgromadzonych seniorów, gdy starodawnym obyczajem na scenie pojawili się kolędnicy w przepięknych strojach, z gwiazdą, turoniem, Herodem i śpiewem na ustach. Nie zabrakło tańca aniołów, przepychanek diabłów i pięknych życzeń noworocznych. Najmłodsi uczniowie szkoły, których montaż słowno-muzyczny kończył cały program, przesłali wszystkim babciom i dziadkom życzenia zawarte w wierszach i piosenkach. Szczególną dedykacją był wykonany przez nich rock’n’roll, przy dźwiękach którego nawet niektórym seniorom rwały się do tańca nogi.

Po raz kolejny muzyka śpiewanych kolęd połączyła pokolenia, co było niezwykłą ucztą dla ducha. O ucztę dla ciała zadbali rodzice, którzy przygotowali pyszny poczęstunek.

Oprócz życzeń od wnuków na ręce babć i dziadków popłynęły życzenia od Pani dyrektor Małgorzaty Buckiej oraz gości w osobach wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza, Radnych Rady Gminy Pań Bernardyny Bryzek i Marii Brombosz będącej również sołtysem wsi.