ANIOŁY W PORĘBIE WIELKIEJ

Już po raz piąty sala Domu Ludowego w Porębie Wielkiej gościła uczestników Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Artura Grottgera we współpracy z Radą Sołecką oraz Kołem Gospodyń Wiejskich. Impreza objęta była Honorowym Patronatem Wójta Gminy Oświęcim.

W ubiegłych latach zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie szopki, choinki oraz obrazu o tematyce świątecznej. W tym roku motywem przewodnim był anioł. Na konkurs wpłynęły 54 prace. Niezależna Komisja konkursowa miała nie lada problem, aby wyłonić zwycięzców, bowiem wszystkie anioły były przepiękne, zachwycały pomysłowością, oryginalnością i precyzją wykonania.

Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Rodzina  Salamonów (SP Poręba Wielka)

II miejsce - Rodzina Pyzdków (SP Poręba Wielka)

III miejsce - Rodzina Pawełczyków (SP Poręba Wielka)

Przyznano również kilka wyróżnień. Organizatorzy zadbali jednak o wszystkich uczestników, bowiem każda rodzina biorąca udział w konkursie otrzymała nagrodę rzeczową oraz dyplom pamiątkowy.

Całą imprezę uświetnił występ szkolnego koła muzyczno-artystycznego prowadzonego przez p. Annę Szarzec oraz zespołu „Porębianie”. Wykonywane kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej wprowadziły licznie zgromadzonych mieszkańców gminy Oświęcim w radosny, przedświąteczny nastrój. Nie zabrakło również życzeń świątecznych złożonych przez dyrektor ZEASiPG-u p. H. Musiał, sołtysa wsi p. M. Brombosz, radną p. B. Bryzek oraz dyrektor szkoły p. M. Bucką.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym możliwe było obdarowanie nagrodami wszystkich autorów prac konkursowych.

A byli to:

Bank Spółdzielczy w Zatorze,

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu,

Rada Sołecka wsi Poręba Wielka,

Spółka Jawna DARYMEX z Brzeszcz,

PG Silesia,

DS Bruk w Zaborzu,

Koło Łowieckie „Cyranka”,

p. J. J. Chałupka i J. Z. Żmuda – Sklep Lewiatan,

p. Maria Brombosz,

p. Bernardyna Bryzek,

p. Sylwia Sajak.

Nad całością imprezy czuwały jej koordynatorki p. Joanna Gałuszka i p. Sabina Klimczyk.

Zdjęcia wykonał p. Mariusz Cinalski